HIZLI VE TAM ZAMANINDA

Toprak, taş veya kayalık zeminleri; kazma, taşıma, yumuşatma gibi işlemlerle, zeminin şekillendirme benzeri işlerde hafriyat sektöründe uzun yıllardır mevcut tecrübemizle titizlik ile çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Bir çok inşaat projesinin, karayolu, baraj, demiryolu, madencilik ve bina inşaatları gibi projelerin önemli bir kısmı hafriyattır. Bu çalışmaların modern makineler ile öngörülebilen sürede tamamlanabilmesi mevcut projelerin  hızlı tamamlanmalarına imkan vermektedir. Tecrübeli ekibimiz, teknoloji desteği ile projelerinizin tamamlanma sürelerini hesaplıyor ve yedekli çalışan ekipmanlarımız ile tam zamanında iş tamamlamayı hedefliyoruz.

TEMEL KAZILARI

Yapı planının zemine uygulanışından (aplikasyondan) sonra, yapı temellerinin oturacağı zemin yüzeyini hazırlamak için kazı işleri yapılır. Kazı yapının zemin içinde kalacak temel ve bodrum duvarlarının inşa edilebilmesi için yapılır. Yapı çukurundaki malzemenin kazılması ve boşaltılması işlemlerini yapmaktayız.

Yapıya başlamanın temel kuramı kazı ile başlar. Binanın proje eklerine uygun olarak aplike dileceği alanda gerekli kazı işlerine girilmeden önce harita mühendisleri veya şantiye mühendisleri tarafından plankote hazırlanmaktadır. Doğru ekipman ve kalifiye personel ile yapılan kazı işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilmektedir

 

YIKIM İŞLERİ

Hafriyat işlemlerinde genellikle en riskli ve titizlik ile çalışılması gereken işlerden birisi de yıkım işleridir.Yıkım yapılacak binaların genellikle eski olmaları ve çevrede diğer çevresel alanların zarar görme risklerinin bulunması. Yıkım işlerinde doğru teçhizat seçimini ve tecrübeli personel kullanımını zorunlu kılmaktadır. Akkardeşler İnşaat olarak hafriyat projelerinde edindiğimiz tecrübeyi titizlik ile uygulamaktayız. Çevre ve iş güvenliği uzmanları denetiminde yapılan yıkım işlerimiz verilen süreler içerisinde tamamlanmaktadır.Özellikle kentsel dönüşüm ile artan yıkım işlerinde tecrübesi ve teknik donanımı yüksek bir ekip ile çalışmak tüm proje için hayati anlam taşımaktadır.

MOLOZ KALDIRMA TAŞIMA

Temel kazıları, yıkım işleri gibi işlerde ortaya çıkan taş ve toprak atıklarının çevreye zarar verilmeden hızlı ve güvenli bir şekilde kaldırılıp taşınması hem hafriyat işlerinin devamı hem de çevresel etkileri açısından önemlidir. Hafriyat işlerinde yüksek kapasiteli kazıcı ve taşıyıcı araçlarımız  mümkün olan en hızlı ve güvenli bir şekilde moloz kaldırma ve taşıma işlemlerini tamamlamaktadır. Hafriyat projesinin ölçeğine göre araçların kapasiteleri tespit edilmekte ve taşıma boşaltma işlemleri gerekli izin ve yasal çerçeve içerisinde titizlikle tamamlanmaktadır.